AGENDA 2016

8:30-9:30
Rejestracja uczestników konferencji, poranna kawa

Poranna sesja plenarna


9:30-9:45
Wystąpienia inauguracyjne
9.50-10.45
Polska jako gospodarczy lider regionu

Jak stymulować tempo wzrostu? Atuty i koła zamachowe polskiej gospodarki a Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wystąpienie: Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju.

Panel dyskusyjny z udziałem Sekretarza Stanu, Jerzego Kwiecińskiego.

Uczestnicy dyskusji: Andrzej Kaczmarek, prezes, PSE Inwestycje, Maks Kraczkowski, wiceprezes zarządu, PKO Bank Polski, Dawid Lasek, podsekretarz stanu, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Jacek Levernes, prezes, ABSL (tbc),  Iwona Sroka, Prezes, KDPW, Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu, Orbis S.A.

Moderatorzy: Jack Ewing, The New York Times, Andrzej Jonas, The Warsaw Voice

10:50-11:50
Czas na przyśpieszenie międzynarodowej ekspansji i innowacyjności polskich przedsiębiorstw

W jakich branżach możemy relatywnie szybko uzyskać silną pozycję? Na jakie wsparcie można liczyć ze strony struktur rządowych oraz Polskiego Funduszu Rozwoju?

Wystąpienie: Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Panel dyskusyjny z udziałem prezesa Pawła Borysa.

Uczestnicy dyskusji: Marek Czerski, prezes zarządu, KUKE, Paweł Nierada, pierwszy wiceprezes, BGK, Sławomir Panasiuk, wiceprezes zarządu, KDPW, Tomasz Pisula, prezes, PAIiIZ/Invest in Poland, Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu, Inter Cars, Karol Zarajczyk, prezes zarządu, URSUS.

Moderatorzy: Jack Ewing, The New York Times, Andrzej Jonas, The Warsaw Voice

11:50-12:05
Przerwa kawowa
12:10-13:00
Bezpieczeństwo ekonomiczne Polski i regionu w kontekście wielkich przemian w Europie i świecie

Wystąpienie: Guenter Verheugen

Panel dyskusyjny z udziałem Guentera Verheugena

Uczestnicy dyskusji: Ryszard Czarnecki, poseł PE, Bogusław Liberadzki, poseł PE, Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes Giełdy Papierów Wartościowych, 1991-2006, Paweł Wojciechowski, Główny Ekonomista, ZUS.

Moderatorzy: Jack Ewing, The New York Times, Andrzej Jonas, The Warsaw Voice

13:00-13.35
Networking lunch

Równoległe sesje tematyczne

13:40 - 14:25
Bezpieczeństwo energetyczne Polski: Dzień bez prądu

O ile w bliższej lub dalszej przyszłości grozi nam tzw. black-out, to jego przyczyną będzie najprawdopodobniej nie deficyt energii, lecz brak wydolności przestarzałej i zaniedbywanej od dziesięcioleci infrastruktury energetycznej. Czy i w jakiej skali grozi nam taki kryzys? W jaki sposób może przełożyć się na życie obywateli, sytuację przedsiębiorstw, działanie całej gospodarki, wydolność aparatu państwa i wszystko inne, o czym jesteśmy w stanie pomyśleć? Czy i jak można go jeszcze uniknąć? Na te tematy dyskusję podejmą przedstawiciele branży, świata nauki, przedsiębiorczości, administracji i po prostu – zwykłych konsumentów.

Gospodarz panelu: PSE Inwestycje S.A.

Uczestnicy dyskusji: Andrzej Kaczmarek, prezes, PSE Inwestycje, Sławomir Pijanowski, prezes, POLRISK, Konrad Pokutycki, prezes, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Mirosław Proppe, Partner, KPMG.

Moderator: Andrzej Jonas, The Warsaw Voice

14:30 - 15:15
Narzędzia rozwoju gospodarczego w dyspozycji samorządów i administracji lokalnej

Dobiegają końca prace nad rządowym programem strategii rozwoju kraju. Jego główne założenia są znane od wielu miesięcy. Jakie narzędzia, umożliwiające pobudzanie lokalnych gospodarek są już lub wkrótce będą w dyspozycji samorządowców i władz regionalnych?

Gospodarz panelu: PWC

Uczestnicy dyskusji: Maciej Lachowski, Radca Ministra, Ministerstwo Rozwoju, Mariusz Malinowski, Doradca Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Doradca Prezydenta Pruszkowa, Piotr Rybicki, wiceprezes, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Grzegorz Wolff, zastępca dyrektora, Biuro Rozwoju  Gospodarczego, Urząd m.st. Warszawy.

Moderator: Dionizy Smoleń, dyrektor, PWC

13:40 - 15:15
Debata Poland Meetings Destination: Przemysł spotkań jako czarny koń polskiej gospodarki czyli jak zdynamizować PKB?

Dyskutanci: Prof. Jadwiga Berbeka, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,  Żaneta Berus, prezes zarządu,  EXPO XXI Warszawa, Monika Białkowska, dyrektor, Warszawska Organizacja Turystyczna, dr Krzysztof Celuch, Poland Convention Bureau, POT, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, dr Krzysztof Cieślikowski, adiunkt na Wydziale Zarządzania Sportem i Turystyką AWF Katowice, Mateusz Czerwiński, dyrektor, Warsaw Convention Bureau, Radosław Dudziński, dyrektor, Lubelskie Centrum  Konferencyjne, Luc Gesvret, Grupa Hotelowa ORBIS,  Andrzej Kiercz, Dyrektor Wydziału Konferencji, Targi Kielce S.A., Mark Krawczyński, Rotary International, Dawid Lasek, podsekretarz stanu, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Beata Maly-Kaczanowska, wiceprezes, Expo Mazury S.A., Tomasz Szczęsny, wiceprezes, eTravel S.A., Kamil Szymański, prezes, CWK Jasionka.

Zagadnienia dyskusji:

  1. Jak możemy dodatkowo zdynamizować PKB?

(13:40 – 14:25)

Czym różni się polski rynek spotkań od brytyjskiego, francuskiego czy holenderskiego? Czy stać nas na tolerowanie tych różnic? Czy potrafimy je nadrobić? Jakich narzędzi nam brakuje? Jak inwestować w infrastrukturę? Czy Warszawa jest wyspą?

 

Inspiracja do dyskusji: Prof. Jadwiga Berbeka

  1. Infrastruktura i centra kongresowo-konferencyjne a rozwój gospodarki miejskiej i regionalnej. Przykłady, wyzwania, potrzeby
    (14:30 – 15:15)

W ostatnich latach przybyło w Polsce wiele centrów kongresowo-konferencyjnych i wystawienniczych. Czy jest ich już zbyt wiele, czy też na odwrót? Jakie skutki ich powstanie niesie lokalnie, a jakie dla całego rynku spotkań w Polsce w tym dla konkurentów? Czy po pierwszych doświadczeniach operatorzy liczą na sukces? Na jakie przeszkody natrafiają, a co ich pozytywnie zaskakuje? Wnioski na dziś i jutro przemysłu spotkań.

Inspiracja do dyskusji: Mark Krawczyński (Spostrzeżenia uczestnika międzynarodowych konwencji)

Moderator: Juliusz Kłosowski, The Warsaw Voice, Poland Meetings Destination

15:20-15.35
Przerwa kawowa

Popołudniowa sesja plenarna


15:40-16:45
Bezpieczeństwo finansowe Polski

Panel byłych ministrów finansów, z udziałem Mirosława Gronickiego, Stanisława Kluzy, Jerzego Osiatyńskiego, Andrzeja Raczko, Mateusza Szczurka.

Moderator: Paweł Wojciechowski

Zamknięcie obrad około godziny 17:00.


Spikerzy:

Żaneta Berus
Żaneta Berus,
Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzająca EXPO XXI Warszawa

Członek Zarządu Sapphire Group. Żaneta Berus jest związana z EXPO XXI Warszawa od ponad 15 lat. W 2006 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego, które od 2010 roku łączy z funkcją Prezesa Zarządu. W maju 2015 roku dołączyła także do Zarządu spółki Sapphire Group, będącej właścicielem m.in. EXPO XXI Warszawa. W ramach swoich codziennych obowiązków zarządza wszystkimi działami w obiekcie – sprzedaży, centrum usługowym, technicznym, finansowym i IT. Swoje doświadczenie zawodowe w branży MICE zdobywała od wczesnych lat 90., na początku pracując jako Główny Specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W latach 1996-2000 Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki
na rynku amerykańskim. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Centrum Edukacyjnym Interclub w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business Starters i podyplomowe studium zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała w październiku 2013 roku Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. W 2012 roku uhonorowana została tytułem MP-12, jako menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, zaś rok później EXPO XXI Warszawa otrzymało nagrodę „MP Power Awards 2013 – Power Venue” w kategorii „Kongres venue”. W 2015 roku do swoich sukcesów Żaneta Berus dołączyła kolejne dwa wyróżnienia – w styczniu tytuł „Osobowość Roku 2014” w kategorii „Menadżer obiektu” oraz w czerwcu nagrodę „Businesswoman Roku 2014” w kategorii „Lider branży MICE”. W grudniu 2015 roku Prezes EXPO XXI Warszawa została także wyróżniona prestiżową odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”, przyznaną przez Tomasza Jędrzejczaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Nagroda jest uznaniem dla wkładu Żanety Berus w rozwój polskiego przemysłu spotkań oraz promocję Polski, jako atrakcyjnej destynacji dla turystyki i biznesu. Prywatnie żona oraz matka dwójki wspaniałych, dorosłych już dzieci. Wolny czas spędza podróżując
i uwieczniając odwiedzane miejsca na kliszy fotograficznej. Jest miłośniczką gór, które chętnie odwiedza
o każdej porze roku. A w zaciszu domowym lubi czytać i śpiewać.

Monika Białkowska
Monika Białkowska,
Dyrektor biura Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Monika Białkowska jest absolwentką kierunku marketing i zarządzanie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie budowania strategii marek, tworzeniu systemu identyfikacji wizualnej, brandingu i reklamie. Kierowała pracą i zarządzała zespołami projektowymi w znanych i cenionych agencjach brandingowych. Pełniła funkcję dyrektora zarządzającego i zasiadała w zarządzie firmy brandingowej – Brand Nature Access. Była także konsultantem PR dla Gutek Film. Od 2013 roku Monika Białkowska pełni funkcję Dyrektora Warszawskiej Turystycznej dbając o jej rozwój i angażując się w działania budujące i promujące wizerunek Warszawy na mapie branży turystyki indywidualnej i biznesowej. Warszawska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem o charakterze publiczno-prywatnym, platformą współpracy i integracji środowiska turystycznego w Warszawie. Członkiem inicjującym powstanie stowarzyszenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. W chwili obecnej organizacja liczy 63 członków.

Paweł Borys
Paweł Borys,
Prezes, Polski Fundusz Rozwoju

Polski ekonomista i menadżer o bogatym doświadczeniu w bankowości, na rynku kapitałowym i w sektorze ubezpieczeń. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Pracę rozpoczął jako główny ekonomista w Grupie Erste Bank w Polsce. Następnie był zarządzającym funduszami oraz szefem inwestycji w ramach funduszy inwestycyjnych w Grupie Deutsche Bank, drugiej największej firmie zarządzania aktywami na świecie. Budował także polską firmę specjalizującą się w inwestycjach na rynku private equity i venture capital, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu spółki AKJ Investment TFI. W latach 2001 – 2005 pracownik Szkoły Głównej Handlowej, gdzie prowadził badania z zakresu teorii konwergencji ekonomiczej i zależności pomiędzy sektorem finansowym oraz rozwojem gospodarczym. Od początku 2010 do kwietnia 2016 roku był dyrektorem zarządzającym w PKO Banku Polskim, odpowiadającym za obszar analiz ekonomicznych, strategię i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie. Funkcję prezesa PFR objął z początkiem maja 2016 roku. Dwukrotnie nagrodzony za najlepsze wyniki inwestycyjne funduszy na polskim rynku. Został uznany za jednego z czterdziestu najlepszych polskich menadżerów. Autor szeregu publikacji prasowych i artykułów na temat bankowości, inwestycji, rynku kapitałowego oraz gospodarki. Zna biegle język angielski i niemiecki.

Dr Krzysztof Celuch
Dr Krzysztof Celuch,
Kierownik Poland Convention Bureau POT, Prorektor ds. studenckich i współpracy międzynarodowej Grupa Uczelni Vistula

Absolwent turystyki i rekreacji na AWF w Warszawie oraz doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Prorektor ds. studenckich i współpracy międzynarodowej w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji (Grupa Uczelni Vistula), opiekun koła naukowego turystyki biznesowej, członek rady wydawniczej czasopisma „Problemy turystyki i rekreacji” oraz organizator studenckiej konferencji naukowej IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw. Wykładowca akademicki studium Event Management SBE na UW oraz profesor wizytujący i kierownik projektów badawczych w San Diego State University. Kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej oraz autor raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry Report”. Założyciel i pierwszy prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Spotkań MPI POLAND oraz członek rady dyrektorów Meeting Professionals International z siedzibą w Dallas, USA. Przewodniczący kapituły programu „Osobowość Roku MICE Poland”, juror konkursu MP POWER AWARD oraz nagrody Crystal Awards przyznawanej przez organizację Site z siedzibą w Chicago. W 2007 i 2008 roku wyróżniony przez magazyn „The Meeting Professional” wyróżniony jako jeden z „30 osób poniżej 30 roku życia wywierająca największy wpływ na globalną społeczność spotkań”. Wyróżniony nagrodą MPI RISE AWARD Young Professional Achievement (2010), nagrodą Pacesetter Award for Young Professionals by Convention Industry Council (2012) oraz wyróżnieniem „DMAI 30 under 30” dla liderów przemysłu spotkań (2013). Jako jedyny Polak jest akredytowanym trenerem MPI Global Training, w 2009 zdobył tytuł Certificate of Incentive and Travel Executive (CITE), w 2010 tytuł Certificate Meetings Management (CMM), a w 2013 tytuł Certificate Incentive Specialist (CIS). Trener programu CSR Travelife oraz programu Certificate Incentive Specialist.

Gilles Clavie
Gilles Clavie,
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Orbis SA

Gilles Clavie ma 47 lat. Do 2014 roku jego kariera zawodowa związana była z działami finansowymi przedsiębiorstw. Karierę rozpoczął w 1993, jako Dyrektor ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości Finansowej w Eridania Beghin-Say, spółce z sektora przemysłu rolnego. W 2001 dołączył do Grupy Accor w Paryżu, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Sprawozdawczości i Konsolidacji dla segmentu biznesu i turystyki na region EMEA. W latach 2004 – 2010 zajmował stanowisko Kontrolera Finansowego w Grupie Accor. Gilles Clavie dołączył do Orbis SA w styczniu 2011 roku i jako członek Komitetu Wykonawczego Spółki był odpowiedzialny m.in. za strategię, zarządzanie ryzykiem, wdrażanie systemów informatycznych i zarządzanie aktywami. Gilles Clavie przewodniczył Komitetowi Zarządzającemu Nieruchomościami, który analizuje projekty inwestycyjne i rozwojowe, decyduje o budowie oraz utrzymaniu nieruchomości. W 2014 roku Gilles Clavie został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Orbis SA. Był jednym z głównych architektów historycznej transakcji przejęcia przez Orbis SA w 2015 roku hoteli Accor w Europie Wschodniej, dzięki której Orbis znacznie powiększył skalę swojego działania i rozpoczął nowy etap rozwoju. Grupa Hotelowa Orbis skupia obecnie (12/2016) 117 hoteli (20 tys. pokoi) w 9 państwach Europy Wschodniej. Orbis stał się międzynarodową grupą hotelową, która nieustannie powiększa sieć i umacnia pozycję lidera w regionie.

Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki,
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

były   Minister   do   spraw   europejskich   wiceprzewodniczący   Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest Polski polityk, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego odpowiedzialny za politykę Wschodnią oraz za Partnerstwo Wschodnie. Urodzony w Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia historyk (Uniwersytet Wrocławski). Były minister do spraw Europejskich, minister w Kancelarii Premiera  oraz wiceminister kultury  i  sztuki.  Od  2004  r.  poseł do  Parlamentu  Europejskiego  (EKR). Jest  wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest (UE – Ukraina, Mołdawia, Białoruś, Armenia, Azerbejdżan i Gruzja). Koordynator  w  Komisji  Kontroli  Budżetu  (CONT),  członek  Komisji  Spraw  Zagranicznych  PE (AFET)  oraz  Delegacji  UE  –  Ukraina.  Jest  też członkiem  Delegacji UE  –  Europa  i  Azja Środkowa (Kazachstan,  Kirgistan,  Uzbekistan,  Tadżykistan,  Turkmenistan  i  Mongolia). Odznaczony  wysokimi odznaczeniami  państwowymi  przez  Ukrainę,  Gruzję,  Armenię .  Otrzymał  tytuł  doctor  honoris  causa Uniwersytetu w Erywaniu. Autor 6 książek.

Marek Czerski
Marek Czerski,
Prezes Zarządu KUKE S.A.

Marek Czerski na stanowisko Prezesa Zarządu KUKE S.A. został powołany w lutym 2016 roku. Jest wysoko wykwalifikowanym menedżerem i ekspertem w zakresie ubezpieczeń, reasekuracji, finansów i zarządzania. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na a rynku finansów. W ostatnich latach pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej w TUW TUZ oraz w TUiR Partner S.A. Wcześniej w latach 2006-2013 zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Reasekuracji S.A., gdzie z sukcesem nie tylko przeprowadził proces odbudowania pozycji rynkowej firmy oraz jej prywatyzacji poprzez akwizycję branżowego inwestora w okresie globalnego kryzysu finansowego, ale także przekształcił firmę Polish Re w międzynarodową markę o najwyższej reputacji. W tym czasie pełnił też funkcję Członka i wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. W okresie 2009-2013 i w roku 2015 był Członkiem Komisji Rewizyjnej i Komitetu Audytu Polskiej Izby Ubezpieczeń. W latach 2004-2006 związany z TUiR Warta S.A. jako Dyrektor Biura Reasekuracji, a następnie jako Dyrektor Biura Ubezpieczeń Morskich, Lotniczych i Reasekuracji. Od 1997 roku do 2004 roku pełnił funkcje menedżerskie w Swiss Re Polska, Swiss Re Company i Swiss Re Niemcy, odpowiedzialny za reprezentowanie Grupy Swiss Re w Polsce, a później także w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Marek Czerski jest Absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. W 2013 roku rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Ubezpieczeń Społecznych Szkoły Głównej Handlowej.

Mateusz Czerwiński
Mateusz Czerwiński,
Dyrektor Warsaw Convention Bureau

Pracę w branży spotkań rozpoczął w 2008 roku jako project manager w agencjach MICE realizujących projekty outgoing i incoming. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrażał w realizowanych wydarzeniach rozwiązania standardu spotkań zrównoważonych BS 8901, odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu zarządzania hotelem Radisson Blu Krakow w oparciu o BS 8901. Obiekt jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat od międzynarodowej firmy certyfikującej działania zrównoważone w branży spotkań. Od 2010 roku w Warsaw Convention Bureau (Stołeczne Biuro Turystyki), odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy jako destynacji spotkań, kontakty z zagranicznymi klientami, nadzór nad badaniami lokalnego rynku MICE oraz współpracę z warszawskim środowiskiem naukowym w ramach programu ambasadora kongresów. Reprezentował Warszawę jako Tourism Expert w projekcie unijnym ONE BSR, w ramach którego w międzynarodowym gronie współpracowników przygotowywał produkty turystyczne oraz strategię ich promocji w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Po przejściu Warsaw Convention Bureau do struktur Warszawskiej Organizacji Turystycznej odpowiedzialny m.in. za pozyskanie dla Warszawy i koordynację MCE CEE Warsaw 2015, pierwszej w historii polskiej branży spotkań międzynarodowej imprezy B2B, którą odwiedziła tak liczna grupa zagranicznych hosted buyers (80 meeting plannerów). Od kwietnia 2015 dyrektor Warsaw Convention Bureau – działu Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Radosław Dudziński
Radosław Dudziński,
Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie

Prezes Stowarzyszenia Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”. W latach 2012-2014 koordynator aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wcześniej kierownik projektów europejskich. Absolwent europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z ekonomiki i zarządzania firmami na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Luc Gesvret
Luc Gesvret,
odpowiedzialny za Sprzedaż, Dystrybucję, Marketing, Zarządzanie Przychodami i Program Lojalnościowy w Europie Wschodniej oraz Rosji, Gruzji, Ukrainie i WNP, Grupa Hotelowa Orbis S.A.

Jego doświadczenie operacyjne i duża wiedza pozwoliły zmaksymalizować sprzedaż oraz TOP LINE z zakresie działań „in band” and „out band”. Luc wdrożył i rozwinął program lojalnościowy oraz nawiązał strategiczne formy współpracy z innymi firmami. Kierował wdrożeniem nowych technologii i planu digitalizacji w kilku krajach Europy Wschodniej. Luc Gesvret dołączył do Grupy AccorHotels w 1989 roku. Piastował kilka stanowisk w wielu krajach, rozwijając marki tj. ibis, Novotel, Mercure, Sofitel, MGallery, co przyczyniło się do poszerzenia jego międzynarodowego doświadczenia.

Mirosław Gronicki
Mirosław Gronicki,
Były Minister Finansów w latach 2004-2005

Ekonomista, doktor nauk ekonomicznych, minister finansów w rządzie Marka Belki. Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1987-1993 był pracownikiem w zagranicznych instytucjach naukowych, m.in. na Uniwersytecie Pensylwania w Filadelfii, Uniwersytecie Karola w Pradze oraz ICESAD w Kitakyushu. Pracował w organizacjach międzynarodowych, m.in. w Banku Światowym, ONZ, UE. Do roku 1998 był zatrudniony jako makroekonomista w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1999-2004 współpracował z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Był doradcą rządów Bułgarii, Turkmenistanu i Słowacji. W latach 2000-2004 był głównym ekonomistą Banku Millennium S.A. W okresie 2004-2005 sprawował urząd ministra finansów w rządzie Marka Belki. Od 2012 do 2014 roku, szef zespołu doradców prezesa Krajowego Funduszu Poręczeniowego „Samorządowa Polska” sp. z o.o. Obecnie, niezależny konsultant.

Andrzej Jonas
Andrzej Jonas,
Prezes Warsaw Voice S.A. i Redaktor Naczelny The Warsaw Voice

Założyciel i redaktor naczelny The Warsaw Voice. Współtwórca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce. Był Wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich – Sekcji Polskiej, Wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich. Odznaczony Odznaką Honorową Bene Merito. Komentator prasowy i telewizyjny.

Andrzej Kaczmarek
Andrzej Kaczmarek,
Prezes Zarządu, PSE Inwestycje

Absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej oraz Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w pracy na rzecz samorządu gospodarczego, dyplomacji, administracji publicznej oraz biznesu. W latach 90-tych pełnił funkcję prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki. Następnie w latach 1994-1997 był wiceprezesem, dyrektorem generalnym Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. W 1997 roku został desygnowany przez Ministra Gospodarki na stanowisko Radcy, Ministra Pełnomocnego w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP w Kanadzie. Od 2004 roku jako prezes zarządu Fundacji Centrum Innowacji FIRE (grupa ARP S.A.) realizował projekty komercjalizacji innowacji z obszaru zaawansowanych technologii. W latach 2005-2007 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, odpowiadając m.in. za strategię i rozwój gospodarki, innowacyjność, przedsiębiorczość, fundusze europejskie oraz dwustronne stosunki gospodarcze. Po zakończeniu pracy w administracji publicznej był ekspertem w KPMG Advisory odpowiedzialnym za m.in. projekty z zakresu inwestycji, specjalnych stref ekonomicznych, innowacyjności, przedsiębiorczości, pomocy publicznej, rynków zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem współpracy gospodarczej z Chinami. Od roku 2009 do połowy 2014 pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce Powiśle Park Sp. z o.o. (GK PGNiG). Od stycznia 2015 roku był dyrektorem ds. rozwoju w firmie Budimex odpowiedzialnym za wprowadzenie firmy na nowe rynki; energetyka, gazociągi przesyłowe, przesył i dystrybucja energii elektrycznej, instalacje przemysłowe oraz rynki zagraniczne. Pełnił funkcję członka rad nadzorczych; Banku Gospodarstwa Krajowego (dwie kadencje), Mazowieckiego Operatora Systemu Dystrybucyjnego Sp. z o.o., Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Decyzją Rady Nadzorczej PSE Inwestycje S.A. w dniu 22 czerwca 2016 roku objął funkcję Prezesa Zarządu.

Andrzej Kiercz
Andrzej Kiercz,
dyrektor Centrum Kongresowego Targów Kielce S.A.

Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w turystyce – organizacja turystyki przejazdowej,  prowadzenie hoteli, praktyka Przewodnika Świętokrzyskiego. Od 2000 roku związany z branżą wystawienniczą i konferencyjną. Jednym z większych projektów jaki współorganizował były międzynarodowe pokazy lotnicze AirShow w Radomiu (kilka pierwszych edycji). Od 2006 roku związany jest z Targami Kielce – drugim ośrodkiem wystawienniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Współtworzył i nadzorował wiele projektów targowych i eventów, między innymi: targi branży rowerowej – Kielce BIKE-EXPO, targi branży sportowej KIELCE SPORT-EXPO, targi budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, konferencję i targi infrastruktury lotniskowej TIL, targi ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH i wiele innych. Centrum Kongresowe Targów Kielce to kolejne wyzwanie w jego zawodowej karierze.

Stanisław Kluza
Stanisław Kluza,
były Minister Finansów

Dr ekonomii, twórca nadzoru KNF, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (2006-11), Minister Finansów i Wiceminister Finansów (2006), główny ekonomista i dyrektor dep. analiz w Banku Gospodarki Żywnościowej (2002-06). Pracownik naukowy w Szkole Głównej Handlowej, związany z Instytutem Statystyki i Demografii (od 1994). Specjalizacja naukowa: polityka pieniężna, statystyka, ekonometria, makroekonomia, bankowość oraz badania koniunktury. Autor licznych prezentacji i referatów w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym i analizy makroekonomicznej. 

Juliusz Kłosowski
Juliusz Kłosowski,
Dyrektor Generalny, Warsaw Voice S.A.

Historyk z wykształcenia, dziennikarz z pierwszego zawodu, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1982). Od pierwszego wydania jesienią 1988 roku związany z tytułem „The Warsaw Voice”. Począwszy od 1993-dyrektor generalny wydawnictwa Warsaw Voice S.A., które specjalizuje się w angielskojęzycznych publikacjach, adresowanych do obcokrajowców w Polsce i za granicą. Wśród angielskojęzycznych periodyków, wydawanych przez Warsaw Voice S.A., są między innymi magazyny „The Warsaw Voice” oraz codzienny biuletyn internetowy Poland’s Voice daily. Wydawca jest także gospodarzem bardzo popularnego wśród obcokrajowców zainteresowanych Polską angielskojęzycznego portalu www.warsawvoice.pl. Juliusz Kłosowski jest ponadto członkiem Rady Dyrektorów fundacji Warsaw Destination Alliance, która działa na rzecz międzynarodowej promocji Warszawy i rozwoju usług turystyki biznesowej w mieście, a także zasiada w gronie członków Rady fundacji FCSR (Foundation for Corporate Social Responsibility).

Maks Kraczkowski
Maks Kraczkowski,
Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski

Maks Kraczkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V, VI, VII, VIII Kadencji. Ma wieloletnie doświadczenie w stanowieniu prawa, znajomość zagadnień gospodarczych w skali krajowej oraz międzynarodowej.

Jerzy Kwieciński
Jerzy Kwieciński,
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

20 listopada 2015 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego. Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dawid Lasek
Dawid Lasek,
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Dawid Lasek ukończył Uniwersytet Jagielloński, na wydziałach Prawa i Administracji oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Był sekretarzem naukowym polsko – francuskiego studium europeistyki, Uniwersytet Paris 13, IUT de Saint Denis. Od 2001 roku w karierze zawodowej główne miejsce zajął Euroregion Karpacki. Tam między innymi pełnił funkcję kierownika programów transgranicznych, a od 2007 roku funkcję wiceprezesa. Ma bogate doświadczenie we współpracy ze Szwajcarami, gdzie w ramach programu szwajcarskiego opracowywał i wprowadzał markę karpacką „Carpathia”. Był także członkiem zespołu ds. turystyki zrównoważonej Konwencji Karpackiej. W latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora departamentu współpracy regionalnej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Posługuje się pięcioma językami obcymi: angielskim, francuskim, rosyjskim, słowackim oraz ukraińskim.

Bogusław Liberadzki
Bogusław Liberadzki,
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Od 1 maja 2004 roku jest posłem w Parlamencie Europejskim. Zasiada w Komisji Transportu i Turystyki oraz jest wiceprzewodniczącym Komisji Kontroli Budżetowej. Od stycznia 2012 jest członkiem Prezydium PE oraz członkiem Kolegium Kwestorów PE. Ponadto jest członkiem Delegacji UE – Japonia oraz członkiem zastępcą w delegacji ds. stosunków z krajami Półwyspu Arabskiego. W 2008 r. wybrany w Parlamencie Europejskim Posłem Roku za aktywność i skuteczność w dziedzinie Transport. W 2012 roku został ponownie wybrany członkiem Prezydencji Partii Europejskich Socjalistów. W tym samy roku wybrany również na Wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Odznaczony medalem im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Specjalizuje się w dziedzinie ekonomiki transportu, polityki transportowej i europejskich systemów transportowych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji krajowych i zagranicznych, prac badawczych oraz książek, w tym takich pozycji jak „Uwarunkowania rozwoju systemu transportowego Polski”, „Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej”, „Transport- popyt, podaż, równowaga”, czy „Ekonomiczne problemy funkcjonowania transportu w USA i wnioski dla systemu transportowego Polski”.

Paweł Nierada
Paweł Nierada,
Pierwszy wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej – Finanse i Bankowość, MBA University of Minnesota, Carlson School of Management. Ukończył liczne kursy specjalistyczne w zakresie venture capital, corporate finance, fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych. Ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży bankowości inwestycyjnej i rynków kapitałowych. Zrealizował liczne projekty w obszarach rynków publicznych i prywatnych (pierwotne oferty publiczne, emisje obligacji, akcji, analizy rynkowe), fuzji i przejęć. Świadczył usługi doradztwa strategicznego na rzecz dużych podmiotów korporacyjnych a także doradztwa prywatyzacyjnego (doradztwo zarówno na rzecz Ministerstwa Skarbu Państwa jak i inwestorów), tak w Polsce jak i zagranicą. W latach 2007–2016 był Partnerem Zarządzający w Rada Partners – firmie doradczej z obszaru doradztwa strategicznego i rynków kapitałowych oraz holistycznego zarządzania firmą, 2007-2012 – Prezesem Zarządu Silkroute Securities (Polska) sp. z o.o.. Wcześniej pracował jako Dyrektor ERSTE Corporate Finance w Polsce – Grupa ERSTE Bank, Dyrektor zespołu Financial Advisory w Deloitte, Manager w NM Rothschild Polska, Senior Analyst Natural Resources and Global Power Team w Credit Suisse First Boston (Europe). Jest ekspertem Instytutu Sobieskiego w zakresie energetyki, strategii i bezpieczeństwa energetycznego. Posiada status Autoryzowanej Osoby (Approved Person) wydany przez brytyjskie Financial Conduct Authority (brytyjski odpowiednik KNF).

Jerzy Osiatyński
Jerzy Osiatyński,
były Minister Finansów, Członek Rady Polityki Pieniężnej

Prof. Jerzy Osiatyński. Urodził się 2 listopada 1941 r. w Rydze. W 1964 r. ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. W 1989 r. otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych. Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN (2007-2013) oraz członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN (2007-2011); członek Komitetu Badań Ekonomicznych NBP (od 2009 r.); od stycznia do kwietnia 2010 r. członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, a od października 2010 r. do grudnia 2013 r. doradca społeczny Prezydenta RP. Od 2001 r. jest profesorem w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Autor książek, podręczników akademickich i rozpraw naukowych z dziedziny teorii ekonomii, finansów publicznych, historii myśli ekonomicznej XX w. oraz transformacji gospodarki od centralnie planowanej do rynkowej. Minister – kierownik Centralnego Urzędu Planowania (1989-1991); minister finansów (1992- 1993). W latach 1995-2008 konsultant Banku Światowego, UNDP oraz innych organizacji międzynarodowych i pozarządowych w dziedzinie transformacji gospodarczej, głównie w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Od 2001 r. członek Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, a w latach 2004-2006 jej wiceprzewodniczący. Poseł na Sejm X, I, II i III kadencji. Zasiadał w sejmowych komisjach i podkomisjach, zajmujących się finansami publicznymi, integracją europejską, kontrolą publiczną, audytem oraz polityką ekonomiczną. W 1990 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Nowym Jorku. W 1993 r. został wybrany najlepszym ministrem finansów w krajach Centralnej i Wschodniej Europy. W dniu 20 grudnia 2013 r. Prezydent RP powołał prof. Jerzego Osiatyńskiego w skład Rady Polityki Pieniężnej. 

Sławomir Panasiuk
Sławomir Panasiuk,
Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) oraz KDPW_CCP.

Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z KDPW związany jest od 1999 r.; w skład Zarządu został powołany w 2006 r.; a od 2009 r. jest Wiceprezesem Zarządu, odpowiadając za obszar technologiczny, operacyjny oraz bezpieczeństwo korporacyjne. Był sekretarzem Rady ds. Stawek Referencyjnych WIBID i WIBOR pierwszej kadencji, w obecnie, w drugiej kadencji, pełni funkcję jej przewodniczącego. Jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Centrum Giełdowe. Zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki Bondspot.

Sławomir Pijanowski
Sławomir Pijanowski,
Prezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK

Współautor jednego z pierwszych w Europie podręczników łączącego CSR z zarządzaniem ryzykiem zintegrowanym ze strategią przedsiębiorstwa, pt.: „Zarządzanie ryzykiem w procesie zrównoważonego rozwoju”, opracowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki pod patronatem Polskiego Instytutu Dyrektorów i POLRISK. Zainicjował w Polsce w 2010 r. i zaangażował Polski Komitet Normalizacyjny do projektu weryfikacji tłumaczenia i uchwalenia na język polski normy ISO 31000 „Zarządzanie ryzykiem – Zasady i Wytyczne” oraz Przewodnik ISO Guide 73 w zakresie terminologii zarządzania ryzykiem. Członek zespołu eksperckiego, która opracowała zakres merytoryczny dla nowego certyfikatu zawodowego Federacji Europejskich Stowarzyszeń Zarządzania Ryzykiem – RIMAP (Risk Management Professional) oraz Przewodniczący Akademii POLRISK. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem korporacyjnym, operacyjnym, projektów strategicznych i regulacyjnych, zarządzania ciągłością działania w tym w obszarze infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa IT, wdrożeń w systemach bankowych i biznesowych. Autor licznych artykułów, szkoleń i warsztatów z zakresu zarządzania ryzykiem dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw sektora niefinansowego i specjalistów  jednostek certyfikowanych.

Tomasz Pisula
Tomasz Pisula,
Prezes, PAIH

Przed nominacją na prezesa PAIH S.A. (poprzednia nazwa PAIiIZ), Tomasz Pisula był m.in. odpowiedzialny za sprawowanie nadzoru właścicielskiego w imieniu Ministerstwa Rozwoju nad ponad setką podległych mu podmiotów, w tym m.in. nad specjalnymi strefami ekonomicznymi, wydziałami handlu i inwestycji przy ambasadach RP, instytutami naukowo badawczymi, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Przemysłu, Polskim Funduszem Rozwoju, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, PKO BP, Urzędem Dozoru Technicznego, Urzędem Zamówień Publicznych. Łączna wartość aktywów w podmiotach podległych i nadzorowanych przez Departament przekraczała 300 miliardów złotych. Z ramienia Ministerstwa Rozwoju zaangażowany od samego początku w powoływanie do życia Polskiego Funduszu Rozwoju i związaną z nim reformą kadrową systemu WPHI. Przed Ministerstwem Rozwoju, Tomasz Pisula pracował także m.in. jako menedżer Public Policy w Banku Zachodnim WBK, gdzie kierował zespołem monitorującym zmiany regulacyjne oraz budował relacje z instytucjami je tworzącymi. Współpracował także przy tworzeniu analiz i stanowisk dotyczących kwestii regulacyjnych dla kierownictwa Grupy Santander. W latach 2006 – 2014 współtworzył jedną z największych wówczas polskich organizacji pozarządowych zajmujących się kwestiami praw człowieka i demokracji, fundację Wolność i Demokracja. Jako prezes fundacji był odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie i wydatkowanie środków zagranicznych na potrzeby zagranicznego kanału Telewizji Polskiej, Belsat TV. Na inicjatywy związane z promocją demokracji pozyskał łącznie kwotę ponad 12 milionów dolarów, nawiązując współpracę z szeregiem największych międzynarodowych agencji rozwojowych. Wdrażał projekty pomocowe w szeregu państw autorytarnych i postkomunistycznych, w tym m.in. na Kubie, Białorusi, Ukrainie, w Rosji, Azerbejdżanie, Egipcie. Wielokrotnie występował jako ekspert ds. demokracji przed zespołami roboczymi polskiego parlamentu, blisko współpracował z polskimi i zagranicznymi mediami. W latach 1998-2003 współpracował z Senatorem Zbigniewem Romaszewskim w fundacji Obrony Praw Człowieka, gdzie był odpowiedzialny za kontakty zagraniczne Senatora.

Konrad Pokutycki
Konrad Pokutycki,
Prezes Zarządu, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończeniu studiów przez kilka lat wykładał w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, w szkołach biznesu oraz w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Współautor polsko-niemiecko-angielskiego słownika rachunkowości i bankowości. Konsultant w zakresie zarządzania finansami, doradztwa podatkowego, systemów informacyjnych w firmach konsultingowych. W roku 2003 uzyskał tytuł biegłego rewidenta. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, członek Rady Nadzorczej Zelmer S.A. W latach 2010-2014 wybrany jednogłośnie na dwie kadencje, społecznie pełnił funkcję prezesa CECED Polska – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów AGD. W 2015 r. otrzymał prestiżową nagrodę Wektora 2014 Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, nowatorskie pomysły oraz innowacyjne rozwiązania, konsekwentnie wdrażane w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Andrzej Raczko
Andrzej Raczko,
były Minister Finansów, Członek Zarządu NBP

Dr Andrzej Raczko urodził się 27 lutego 1953 r. w Kutnie. W 1977 r. ukończył ekonometrię na Uniwersytecie Łódzkim. W 1985 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z zagranicznymi ośrodkami naukowymi Wielkiej Brytanii, Francji i krajów Europy Centralnej, w ramach projektów badawczych UE. Od lat 90. związany z sektorem bankowym. Pracował m.in. w LG Petro Banku S.A., gdzie pełnił funkcję członka zarządu – dyrektora banku; w latach 1999-2001 w PKO BP kierował projektem banku hipotecznego; w 2003 r. był wiceprezesem BGŻ SA. W latach 2001-2002 wiceminister finansów odpowiedzialny za zarządzanie długiem publicznym, negocjacje z Unią Europejską i współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. W ostatniej fazie przygotowań wejścia Polski do Unii Europejskiej minister finansów RP (2003-2004).Po 2004 r. pracował w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, jako zastępca dyrektora wykonawczego i następnie visiting scholar. Pełnił również funkcję głównego ekonomisty i dyrektora Departamentu Analiz Rynkowych w Komisji Nadzoru Finansowego. 

Dr Wiesław Rozłucki
Dr Wiesław Rozłucki,
pierwszy prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, 1991 – 2006

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej, od 1970 r. doktor geografii ekonomicznej. Stypendysta British Council w London School of Economics 1979-80. W latach 1990-91 był doradcą Ministra Finansów, a następnie dyrektorem departamentu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. W 1991-2006 prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Członek i przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (1994-2006). Członek Rady Wykonawczej Europejskiej Federacji Giełd FESE oraz Komitetu Roboczego Światowej Federacji Giełd WFE (1994-2006). Obecnie przewodniczący Rady Programowej Polskiego Instytutu Dyrektorów oraz członek powołanego w 2001 r. Komitetu Dobrych Praktyk. Przewodniczący i członek rad nadzorczych spółek publicznych m.in.: Bank BPH, Telekomunikacja Polska, TVN. Doradca banku inwestycyjnego Rothschild oraz funduszu private equity Warburg Pincus International. Od 2011 r. przewodniczący Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz francuskim L?Ordre National du Merite.

Piotr Rybicki
Piotr Rybicki,
Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Wiceprzewodniczący Komisji Rady RIG ds. MŚP, moderator i ekspert podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Ekspert Corporate Governance, biegły rewident, Prezes Zarządu NadzórKorporacyjny.pl Sp. z o.o. Inicjator Konferencji Rada Nadzorcza i wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.

Dionizy Smoleń
Dionizy Smoleń,
Dyrektor, PwC

Dionizy posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze doradztwa dla instytucji sektora publicznego. Specjalizuje się doradztwie dotyczącym strategii rozwoju, innowacyjności, rozwoju przedsiębiorczości, marketingu gospodarczego, a także optymalizacji zarządzania w instytucjach publicznych. Dionizy jest współautorem raportów PwC o polskich metropoliach 2015, których celem jest określenie kapitałów rozwojowych, którymi dysponują obecnie metropolie. Odpowiedzialny jest także za realizację projektu dla Samorządu Województwa Łódzkiego pn. „Opracowanie polityk sektorowych Województwa Łódzkiego”, którego celem jest m.in. określenie (w formule tzw. „przedsiębiorczego odkrywania”) kierunków rozwoju branż kluczowych (strategia, plan akcji), określenie powiązań między nauką i biznesem w tym identyfikacja tzw. inteligentnych specjalizacji (punktów styku kluczowych technologii z priorytetowymi dla województwa branżami). W latach 2014 – 2015 r. kierował projektem usprawnień organizacyjnych dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego beneficjentem było 105 urzędów administracji rządowej.  Nadzorował także realizację kompleksowego projektu marketingu gospodarczego dla Samorządu Województwa Lubelskiego, który dotyczył przyciągania inwestorów oraz wspierania eksportu przedsiębiorstw z Województwa Lubelskiego. Dionizy posiada doświadczenie w pracy w administracji rządowej jako urzędnik mianowany. Pełnił m.in. funkcje zastępcy dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki oraz Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, odpowiedzialnego m.in. za Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Dionizy jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Krzysztof Soszyński
Krzysztof Soszyński,
Wiceprezes zarządu, Inter Cars S.A.

Krzysztof Soszyński od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. Swoją działalność rozpoczął w 1996, jako przedstawiciel handlowy. Od 2000 roku związany z Inter Cars SA. W 2001 r. został powołany na członka zarządu Inter Cars S.A. (od 2004 odpowiedzialny za sprzedaż), a w 2008 na stanowisko wiceprezesa. W swojej działalności biznesowej Krzysztof Soszyński koncentruje się na optymalizacji działań biznesowych, innowacyjności oraz kreowaniu strategii firmy, a także nadzorowaniu zagranicznych spółek zależnych.

dr Iwona Sroka
dr Iwona Sroka,
Była Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) oraz KDPW_CCP.

Od wielu lat związana jest z rynkiem finansowym w Polsce. Do września 2017 roku Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW). Po wydzieleniu ze struktur KDPW izby rozliczeniowej KDPW_CCP w 2011 r. również  Prezes Zarządu tej instytucji. W latach 2000-2009 pracowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jako Doradca Zarządu Giełdy, a następnie Dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej. Od października 2011 r. Iwona Sroka pełni funkcję Wiceprezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – najstarszej i największej organizacji skupiających pracodawców. 22 października 2015 r. powołana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w skład Rady Dialogu Społecznego. Pełni funkcję Członka Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Centralnych Depozytów Papierów Wartościowych (ECSDA) oraz Członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim. Członek Rady ds. Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministrze Finansów. Przewodnicząca Kapituły Konkursu im. Władysława Grabskiego na najlepszego dziennikarza ekonomicznego, którego organizatorem jest Narodowy Bank Polski. Przewodnicząca Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości (A Member of JA Worldwide). Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Gospodarki Narodowej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Szczęsny
Tomasz Szczęsny,
Wiceprezes zarządu eTravel S.A

Tomasz Szczęsny jest absolwentem Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i wiceprezesem zarządu eTravel S.A. ds. obsługi klienta. Jako specjalista w zakresie optymalizacji procesów dotyczących profesjonalnego Business Travel Management, od 10 lat współtworzy sukces eTravel w zakresie realizacji i optymalizacji podróży służbowych. Jest odpowiedzialny za obszar operacyjny oraz zarządzanie i wsparcie ponad 150 osobowego działu specjalistów dedykowanych do kompleksowej obsługi podróży i organizacji spotkań dla klienta biznesowego. Od 2007 roku wraz zespołem eTravel rozwija autorską platformę CTA 2.0 (Corporate Travel Assistant) służącą do samodzielnego zarządzania podróżami służbowymi. CTA to obecnie najbardziej popularna i ciesząca się największym zaufaniem firm platforma rezerwacyjna na rynku.

Kamil Szymański
Kamil Szymański,
Prezes, Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Wojewodztwa Podkarpackiego

Kamil Szymański  Menadżer z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie Prezes Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Województwa Podkarpackiego, wcześniej pełnił funkcję Prokurenta i Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu w Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., firmie zarządzającej  www.stadionenerga.pl Stadionem Energa w Gdańsku .  Absolwent   Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego prawo.ug.edu.pl, członek ELS, Stypendysta Programu Cirius Rządu Duńskiego, odbywał staże m. in. na  Uniwersytecie w Innsbrucku www.uibk.ac.at oraz w  trybunal.gov.pl Trybunale Konstytucyjnym .  Był wiceprezesem elsa.org.pl ELSA Poland – Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa  oraz elsa.org ELSA International – European Law Students’ Association  w Brukseli, z ramienia której koordynował realizację różnych projektów w 40 krajach oraz był odpowiedzialny za relacje instytucjonalne m.in. z CoE,  en.unesco.org UNESCO ,  www.un.org UN ECOSOC ,  www.uncitral.org UNCITRAL ,  www.wipo.int WIPO , www.inta.org INTA ,  www.hrc.org HRC .  W ostatnich latach członek rady nadzorczej, prawnik, IRO, manager w  knowledgeproviders.com Knowledge Providers ,  mmcpolska.pl MM Conferences S.A.

Ireneusz Węgłowski
Ireneusz Węgłowski,
Wiceprezes Zarządu Orbis S.A.

Ireneusz Węgłowski od 1991 roku jest Wiceprezesem Zarządu Orbis S.A. Działał w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie, jako podstawowej działalności firmy. Jest doświadczonym praktykiem i specjalistą w dziedzinie transakcji hotelowych. Z powodzeniem brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Ireneusz Węgłowski jest także Prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, krajowym i Unijnym. IGHP jest członkiem międzynarodowej organizacji HOTREC, zrzeszającej hotele, restauracje i kawiarnie w Europie.

Dr Paweł Wojciechowski
Dr Paweł Wojciechowski,
były Minister Finansów, do września 2014 r. Stały Przedstawiciel Polski przy OECD

Główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  – od listopada 2014.  Wcześniej piastował stanowiska: Stałego Przedstawiciela RP przy OECD, podsekretarza stanu w MSZ, prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz ministra finansów. W latach 1995-2005 był prezesem kilku spółek rynku finansowego, m. in. PTE Allianz Polska S.A. przez sześć lat. Studia ukończył w John Caroll University (ekonomia), Case Western Reserve University (badania operacyjne), Szkole Głównej Handlowej (rachunkowość) i Instytucie Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk (doktor nauk technicznych).

Grzegorz Wolff
Grzegorz Wolff,
Zastępca dyrektora w Biurze Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy

Odpowiedzialny za wsparcie sektora MŚP – prowadzenie Centrum Przedsiębiorczości Smolna i Centrum Kreatywności Targowa, program promocji eksportu wśród MŚP  „Grow with Greater Warsaw”, promocję potencjału gospodarczego Warszawy podczas międzynarodowych targów inwestycyjnych „MIPIM” w Cannes i „EXPO REAL” w Monachium oraz nadzór nad Stołecznym Biurem Turystyki.

Prof. Günter Verheugen
Prof. Günter Verheugen,
Były Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, członek Komisji w latach 1999-2011

Rozpoczął karierę polityczną w 1969 r., wcześniej pracował jako dziennikarz oraz studiował historię i politologię. W latach 1983-1999 był członkiem Bundestagu, gdzie piastował szereg ważnych stanowisk, zajmując się głównie polityką zagraniczną i polityką bezpieczeństwa oraz sprawami europejskimi. Został ministrem do spraw europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w 1998 r. W 1999 r. został członkiem Komisji Europejskiej, był odpowiedzialny za kwestie rozszerzenia UE do 2004 r. W 2002 r. przejął również odpowiedzialność za europejską politykę sąsiedztwa. Podczas drugiej kadencji w Komisji Europejskiej, od 2004 r. do 2011 r., pełnił funkcję wiceprzewodniczącego i był odpowiedzialny za obszar przedsiębiorstw i przemysłu. W związku z tą funkcją był przewodniczącym z ramienia Europy Transatlantyckiej Rady Gospodarczej w roku 2007. Obecnie jest profesorem honorowym Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Opublikował wiele książek i artykułów, poświęconych m.in. kwestiom europejskim.

Karol Zarajczyk
Karol Zarajczyk,
Prezes Zarządu URSUS S.A.

Karol Zarajczyk jest jednym z najmłodszych menedżerów polskich firm produkcyjnych, mogącym poszczycić się wielkimi osiągnięciami. W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość ze specjalizacją Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentem The Executive Training Programme (stypendium Komisji Europejskiej) w SDA Bocconi School of Management in Milan, The School of Oriental and African Studies University of London, SCIENCES PO Paris oraz Waseda University Tokyo Japan. Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako specjalista ds. finansowych w POL-MOT Holding S.A., a po roku został dyrektorem wykonawczym, a potem także członkiem zarządu w spółce Ital-Mot, należącej do grupy POL-MOT. W latach 2008-2009 był dyrektorem ekonomiczno-finansowym w produkującej maszyny rolnicze spółce POL-MOT Warfama, a w roku 2009 został jej wiceprezesem. Od 2009 roku zasiada w radzie nadzorczej spółki Bioenergia Invest, która instaluje w całej Polsce wytwórnie ekologicznego paliwa ze słomy, zapewniając jednocześnie producentom takiej biomasy wieloletnie kontrakty sprzedażowe.  W 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu URSUS S.A. i kieruje tą spółką do dziś. Największym sukcesem zawodowym Karola Zarajczyka było wskrzeszenie słynnej polskiej marki URSUS oraz stworzenie dynamicznie rozwijającej się firmy produkującej nie tylko ciągniki, ale też maszyny rolnicze, a obecnie trolejbusy i autobusy elektryczne. Odbudowa symbolu polskiego przemysłu było dużym wyzwaniem, a operacja odbudowy legendy udała się głównie dzięki jego determinacji. Karol Zarajczyk jako skuteczny menedżer otrzymał w ostatnich latach rozmaite nagrody za osiągnięcia kierowanej przez siebie firmy. W 2015 roku otrzymał nagrodę PAIiIZ za ekspansje zagraniczną, tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Business Centre Club, Lubelskiego Orła Biznesu 2016 oraz tytuł Top Pracodawca Polski Wschodniej 2015 przyznany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.